5 gyógynövény a női egészség szolgálatában
2020. május 22. írta: Pure Yoga Living

5 gyógynövény a női egészség szolgálatában

6103e586b662dcab1c59ede417345b07.png

Szinte minden panaszra létezik természetes, szelíd gyógymód is. Természetesen a megfelelő életmód és az egészséges bélflóra nagyban befolyásolja azt, hogy egy gyógynövény vagy bármilyen más szer, mennyire lesz hatékony. Az alábbiakban egy olyan listát állítottam össze, amely a női egészség házi patikájában helyet kap nálam.

A ciklus kiegyensúlyozásának két alap növénye a cickafark és a palástfű. Ismerkedjünk meg velük!

A cickafark az ösztrogén, a palástfű pedig a progeszteron termelését segíti. Az egyensúly fenntartása végett a ciklus megfelelő időszakában érdemes fogyasztani őket. E két növény hozzájárulhat a ciklus valamint a hormon rendszer teljes kiegyensúlyozásához, akár változó korban is.

CICKAFARK (Achillea millefolium) – a ciklus első felének növénye

A cickafark fitoösztrogén hatóanyagot tartalmaz, mely segítséget jelenthet a hormonális problémák kezelésében. Enyhíti a menstruációs görcsöket, és gátolja a vérfolyást. Tartós vagy miómás vérzésnél a pásztortáskával együtt javallott használni.

Gombás megbetegedéseknél diófalevéllel és palástfűvel érdemes keverni, így válik belőle kiváló ülőfürdő. A cickafark kedvezően hat az álmatlanság és a reuma ellen is.

Elkészítés: egy evőkanál növényt két és fél deci vízzel leforrázzuk, tíz percig áztatjuk, majd leszűrjük. Naponta 1-2 csésze ajánlott.

PALÁSTFŰ (Alchemilla vulgaris) – a ciklus második felének növénye

A szervezet progeszteron termelését támogatja.

Teljesen kiegyensúlyozza a hormonális működést, így a premenstruációs időszak harmonikusabbá tehetőek. A nő életében végig hasznos ez a gyógynövény (mint az ájurvéda shatavari – fürtös spárga- növénye) serdülőkortól kezdve a menopauza időszakáig és azt követően is hasznos ez a növény. Gesztagénjellegű hatása által a ciklus második felében fellépő panaszokat kezelhetünk vele. Hasznos alternatív kezelést jelenthet a sárga folyás és petefészek-gyulladás esetén is.

MÁLNALEVÉL (Rubi idaei folium)

Felhasználása: méregtelenítésre, köszvény, gyulladások, emésztési zavarok, hasmenés, immunerősítés, termékenység fokozás, vérzéscsillapítás, görcsoldás, illetve a várandós nők esetében lazítja a méh és a bél simaizomzatát, segíti felkészíteni a szervezetet a szülésre. A várandósság 34-36. héttől javasolható a fogyasztása.

BARÁTCSERJE (Vitex agnus-castus)

A barátcserje segíti a stressz alatt álló nők feszültségoldását, javítja a hangulatot, mivel csökkenti a prolaktinszintet. Emiatt a hatás miatt a változó korban is hatásos kiegészítő kezelés lehet.

Progeszteron termelést serkenti, így menstruációs zavarokat enyhíti, premenstruációs tüneteket kiegyensúlyozza, a termékenységre is kedvezően hat. Javasolt tinktúra vagy tabletta formájában fogyasztani. Fontos, hogy fogamzásgátlók szedése mellett, illetve várandósság idején kerülendő.

ORVOSI KECSKERUTA (Galega officinalis)

Manapság sokan küzdenek inzulinrezisztenciával, ami magával hozza a PCOS tünet együttesét is. Ez ellen kiváló gyógynövény a kecskeruta. Természetes vércukorszint csökkentő hatású, aktiválja az inzulinérzékelő receptorokat. Megkönnyíti a szénhidrát felhasználását a szervezetben, fokozza a zsíranyagcserét. De nagyon fontos mindemellett a helyes étrend és a mozgás is.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://lifestlyengineering.blog.hu/api/trackback/id/tr1815712372

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása