Gondolkodtál már azon, mennyire számít, hogyan indítod a napod? Ahogyan nekiindulsz a reggelnek, az nagyban befolyásolja a későbbi részét napodnak. Az ájurvéda nézőpontja szerint a természeti erők folyamatosan körforgásban vannak, amelyek befolyásolják az emberi test működését is. Ha ismerjük ezeket a hatásokat, akkor saját javunkra fordíthatjuk, és könnyedebbé válhat egy egészséges, friss napindítás is. Nézzük a részleteket:
Az ébredés ideális ideje
A vata dósa, azaz a mozgás energia segítségét kell kihasználnunk a felkeléshez. Ahhoz, hogy frissen ébredjünk reggel 6 óra előtt kéne felkelni.
Milyen teendőket érdemes beilleszteni a reggeli rutinba?
Szájápolás: az egyik legfontosabb teendőnk a fogmosás és a nyelvkaparás. Ezzel az éjszakai méregtelenítő folyamat végtermékeit el tudjuk távolítani a szánkból, és nem kerül vissza a testbe.
Ezen túl beilleszthető az ún. olajrágás. Ez az eljárás is igen egyszerű, 1 ek szezámolajat veszünk a szánkba, és „rágjuk” azt, azaz bent tartjuk kb. 10-15 percig. Ez idő alatt le is zuhanyozhatunk. Így időt spórolunk magunknak.
Önmasszázs – abhayanga
A szobahőmérsékletű olajjal való önmasszázs különösen a hidegebb évszakokban nagyon ajánlott. Optimális védelmet biztosít a bőrnek a nap folyamán, a bőrápolás elengedhetetlen eleme, főképp, ha testtípusnak megfelelő olajjal végezzük.
Én –idő – csendes találkozó önmagaddal
A modern, rohanó életmód közben elmarad az önmagunkkal töltött idő. Sokan panaszkodnak arra, hogy egyszerűen nem találnak időt önmagukkal. Ha az ájurvéda szerint rendezzük napirendünket, akkor reggel 2 és 6 óra között ébredünk. Ebben az idősávban megtalálhatjuk az önmagunkkal töltött idő helyét. Tökéletesen békés, nyugodt időszak egy kis jógázásra, relaxációra, olvasásra, mantrázásra. Használjátok!
Ha ezeket az egyszerű elveket kezded követni, kiegyensúlyozottabban, frissebben kezded majd a napod! Adj egy esély magadnak, és teszteld!